« All Events

Teatr przy Stole: D. Laurent, „Rola życia”

17 czerwca, 18:3020:00

same napisy i logotypy, napisy dotyczące sztuki, logotypy miasta i biblioteki

Wraz z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego zapraszamy na spektakl Teatru przy Stole pt. „Rola życia” autorstwa Dany’ego Laurenta w tłumaczeniu Martyny Łyko.

17 czerwca, godz. 18:30
Sopoteka / ul. Kościuszki 14 (Sopot Centrum poziom +1)
Wystąpią aktorzy i aktorki Teatru Wybrzeże.

O sztuce:

Zaglądamy za kulisy teatru. W garderobie do kolejnego spektaklu szykuje się Pierre. Gdy okazuje się, że jego zegarek po raz kolejny „przestał chodzić” zaczyna nerwowo szukać garderobianej, chociaż do rozpoczęcia przedstawienia pozostała jeszcze cała godzina. Mathilde stara się go uspokoić, ale na nic zdają się jej starania – aktor zaczyna histeryzować. I taki stan rzeczy trwa już od lat. On skupiony wyłącznie na sobie, skrajny egocentryk, mitoman, ona spokojna, wyważona, pomocna w każdej sytuacji – jak to garderobiana w teatrze. Zanim jednak Pierre wyjdzie na scenę sytuacja tak się rozwinie, że oboje będą musieli porozmawiać o życiu – i teatralnym, i osobistym.

Projekt jest finansowany ze środków Miasta Sopotu.

Data:
Godzina: