« All Events

• To wydarzenie minęło.

Wakacje z Biblioteką

15 sierpnia, 2023, 08:0031 sierpnia, 2023, 20:00

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń dla dzieci na ostatnie dwa tygodnie wakacji.

Sopoteka – galeria kultury multimedialnej (Kościuszki 14)

Dzień w Hogwarcie

każdy czwartek lipca i sierpnia, 12:00

zapisy: sopoteka@mbp.sopot.pl, tel. 500 663 485

preferowany wiek uczestników: 6–10 lat

Poczuj się jak uczeń Hogwartu i przeżyj magiczną przygodę w Sopotece. Zanurz się w świecie magii i naucz się razem z nami poprawnie rzucać zaklęcia oraz warzyć eliksiry. Wygraj zawody Quidditcha oraz zmierz się z tymi samymi wyzwaniami, przed którymi stawali uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa. By zapisać się do naszej szkoły wyślij nam wiadomość sową na adres: sopoteka@mbp.sopot.pl i zjaw się na peronie 9 ¾ w Sopotece w każdy czwartek lipca i sierpnia o godzinie 12:00.

Kamionka (Mazowiecka 26)

Wakacyjne spotkania

co poniedziałek od 3 lipca do 21 sierpnia, 17:00

zapisy: 605 787 330

dla dzieci od 3 do 7 lat

W sierpniu filia Kamionka zaprasza wszystkie chętne dzieci na Wakacyjne spotkania, które odbywać się będą co poniedziałek o godzinie 17:00. Każdego tygodnia zaproponujemy uczestnikom inne, ciekawe aktywności. Wspólnie będziemy rozwijać kreatywność, wyobraźnię i umiejętności plastyczne, a przede wszystkim – dobrze się bawić!

Bal na pożegnanie wakacji

28 sierpnia, 17:00

zapisy: 605 787 330

dla dzieci w wieku 3-7 lat

Aby rozpocząć wrzesień jak należy, zapraszamy dzieci na specjalny bal na pożegnanie wakacji.

W programie: warsztaty plastyczne, tańce, balony, gry i zabawy ruchowe oraz owocowy poczęstunek. Zachęcamy dzieci, by na balu zjawiły się w przebraniu, aby mogły jeszcze lepiej wczuć się w klimat letniej zabawy.

Koc i książka (Kazimierza Wielkiego 14)

Wakacyjna otwarta pracownia graficzna

6, 11, 13, 18, 20, 25, 27 lipca, 12:00
1, 3, 8, 10, 17 sierpnia, 12:00
wszystkie grupy wiekowe

Chciałbyś stworzyć własną grafikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

Zapraszamy do otwartej pracowni graficznej w Kocu i książce, w której spełnisz swoje graficzne fantazje w technice linorytu i monotypii. Wśród dostępnych materiałów jest nie tylko papier, ale również eko torby. Nie ograniczamy się pod względem wieku, zapraszamy wszystkie grupy, jak również pojedyncze osoby, dla każdego znajdzie się miejsce. Można przyjść na pół godziny, ale też we wszystkie wybrane terminy, aby stworzyć większe działo.

Zajęcia poprowadzi Agata Perzyńska znana także jako @agatagrafikuje.

Broadway (Kolberga 9)

Wakacyjne kolażowanie

4, 18 lipca, 1, 29 sierpnia, w godzinach otwarcia filii (godziny dostępne na stronie www.mbp.sopot.pl)
dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
Broadway daje najmłodszym możliwość puszczenia wodzy wyobraźni i wykazania się kreatywnością podczas projektowania swojego kolażu. Przy użyciu wycinków z gazet, kredek, nożyczek, kleju oraz elementów dekoracyjnych będą mogli stworzyć niepowtarzalne obrazy. Preferowana tematyka prac to oczywiście lato i wakacje, jednak tak naprawdę każdy będzie mógł przelać na papier wszystko, co mu w duszy gra.

Kino młodego widza
zapisy: broadway@mbp.sopot.pl

dzieci 10–15 lat

Chcesz odpocząć od wakacyjnego szaleństwa lub po prostu obejrzeć film, a w domu nie masz takiej możliwości? Broadway proponuje Ci stanowisko, na którym będziesz mógł obejrzeć dowolny film wybrany z oferty filii. Dodatkowo czekać na Ciebie będzie poczęstunek w postaci popcornu i lemoniady.

Początek:
15 sierpnia, 2023, 08:00