Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty ilustratorskie dla dzieci w wieku szkolnym

21 listopada, 17:0018:30

Na grafice promującej warsztaty ilustratorskie znajduje się zdjęcie jednego ze stworzonych przez dzieci komiksów z dwiema rozmawiającymi ze sobą postaciami. Na żółtym tle obok obrazka znajduje się napis „Biblioteka Sąsiedzka: Warsztaty ilustratorskie dla dzieci w wieku szkolnym"

W jesienno-zimowej edycji warsztatów będziemy zgłębiać temat ilustracji. Każdy uczestnik zapozna się z procesem twórczym, od koncepcji i projektowania po rysowanie i tworzenie własnych ilustracji, Będziemy również ćwiczyć sposób myślenia ilustratora.  

Celem warsztatów jest pobudzanie kreatywności wśród dzieci i młodzieży  

 

Aleksandra Szewczuk – artystka tworząca w Sopocie działająca w nurcie abstrakcji ekspresjonistycznej colorfield paintings. Absolwentka malarstwa na gdańskiej ASP.
Wielokrotnie prowadziła warsztaty ilustratorskie dla dzieci między innymi dla WiMBP w Gdańsku, na Festiwalu Literacki Sopot, na Festiwalu Progesteron, dla Miasta Sopot, dla księgarni Ambelucja w Sopocie, dla wydawnictwa Zakamarki, dla Muzeum Miasta Sopot oraz dla Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. W 2008 roku wraz z Łukaszem Kaczmarkiem zrealizowała film animowany pod tytułem Do Biblioteki dla WiMBP w Gdańsku, a na przełomie 2017/18 roku 4 filmy animowane dla Polskiego Klubu Ekologicznego. Wielokrotnie brała udział w Ostrym Dyżurze Literackim ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo wśród dzieci organizowanym na terenie całej Polski przez fundacje Czas Dzieci. Na Festiwalu Ojce i Dziatki w 2020 roku była asystentką Józefa Wilkonia podczas jego warsztatów dla dzieci. Z Łukaszem Kaczmarkiem prowadziła szkołę rysunku i malarstwa dla młodzieży. 

Szczegóły

Data:
21 listopada
Godzina:
17:00–18:30
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Miejsce wydarzenia

Koc i książka
Kazimierza Wielkiego 14
Sopot, pomorskie 81-773 Poland
+ Google Map
Phone
661591544
Skip to content