Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż i wystawa obrazów Gabriela Oleszka

19 października, 2023, 12:0029 grudnia, 2023, 19:00

obraz gabriela oleszka, dwie żaglówki na morzu, w tle krajobraz marynistyczny

wernisaż: 26 października, 17:00

wystawa: 19 października – 29 grudnia 2023 r. w godzinach otwarcia filii

Wystawa zaprezentuje nowe prace z dorobku artystycznego Gabriela Oleszka, specjalizującego się w tematyce marynistycznej.

Wernisaż będzie nie tylko okazją do zapoznania się z najnowszą twórczością artystyczną i porozmawiania z autorem prac. Goście będą mogli również wysłuchać głośnego czytania poezji oraz wziąć udział w zabawie tanecznej.

O autorze: Gabriel Piotr Oleszek urodzony 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków. Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Szereg publikacji fachowych w prasie specjalistycznej. Był też stałym współpracownikiem dwutygodnika „Namiary” – fachowego periodyku poświęconego gospodarce morskiej. Współpracował z TVO Gdańsk – występując w programie: Opowieści z morzem w tle. Był także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „MARE NOSTRUM”. Zajął się malowaniem obrazów i stworzył ponad czterysta. W większości są to obrazy marynistyczne. Stosuje technikę olej, a także od niedawna akwarelę. Jest zafascynowany marynistyką Mariana Mokwy, Antoniego Suchanka i Henryka Baranowskiego.    Napisał ponad 40 książek wspomnieniowych, marynistycznych lub marynistycznych z wątkiem sensacyjnym takich jak: „SOS Bright Star”, „Zdążyć na czas”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Historie niesamowite i osobliwe”.

Szczegóły

Początek:
19 października, 2023, 12:00
Koniec:
29 grudnia, 2023, 19:00
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Miejsce wydarzenia

Broadway
ul. Kolberga 9
Sopot, pomorskie 81-881 Poland
+ Google Map
Phone
519720786
Skip to content