Loading Events

« All Events

Wieczór baśni z Agatą Półtorak: „Śpiewająca żabka”

3 czerwca, 17:3018:30

napis to właśnie baśnie oraz grafika przedstawiająca narysowaną żabę

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do nowej siedziby Przylesia na wyjątkowe spotkania gawędziarsko-twórcze z baśniami z całego świata. Naszą przewodniczką po tym magicznym świecie będzie Agata Półtorak – artystka z ogromnym doświadczeniem warsztatowym i w pracy z dziećmi, mająca głowę pełną pomysłów i twórczych projektów, która skutecznie inspiruje najmłodszych do działania. 

Począwszy od czerwca, każdego miesiąca będziecie mogli wysłuchać innej inspirującej opowieści przedstawionej w konwencji teatru kamishibai. Podczas każdego ze spotkań odbędą się również warsztaty plastyczne dla dzieci. 

W czerwcu Agata Półtorak opowie baśń chorwacką pt. „Śpiewająca żabka”, a podczas warsztatów mali uczestnicy wykonają żabki – zabawki zręcznościowe z tektury i innych tworzyw. 

Pierwsze zajęcia odbędą się 3 czerwca o 17:30 w Przylesiu (23 Marca 32). 

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „To właśnie baśnie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Liczba miejsc ograniczona. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 661 798 153. 

Na wydarzenie 3 czerwca będzie można zapisywać się od 20 maja. 

 Informacje o prowadzącej: 

Agata Półtorak – ilustratorka, autorka książek dla dzieci i gawędziarka, z wykształcenia nauczyciel nauczania początkowego. Od 2003 roku zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci, podręczników i materiałów edukacyjnych. W dorobku ma również książki autorskie. Współpracuje z wydawnictwami: Harmonia, Marpress, Operon, BEA, Zielona Sowa, Literatura i GWP. Od 2003 r. wykonuje ilustracje do książek, podręczników, materiałów dydaktycznych. Stale pracuje z dziećmi i rodzinami, prowadząc warsztaty literacko-plastyczne i gawędziarsko-twórcze oparte na ludowych baśniach z różnych stron świata, które opowiada w technice teatru kamishibai. W wolnych chwilach tworzy rękodzieło, głównie obrazy z tkanin i zabawki szyte ręcznie. W ramach współpracy z bibliotekami prowadzi warsztaty literacko-plastyczne. 

Details

Date:
3 czerwca
Time:
17:30–18:30
Event Categories:
, ,

Venue

Przylesie
23 Marca 32
Sopot, pomorskie 81-820 Poland
+ Google Map
Skip to content