Wygraj nowe wydanie „Chłopów” ilustrowane kadrami z filmu!

na zdjęciu leżąca na ławce książka chłopi Reymonta. nowe wydanie ilustrowane kadrami z filmu. książka leży bokiem, widać grzbiet i okładkę, poza tym napisy: konkurs wygraj ekskluzywne wydanie chłopów Reymonta

W tym roku, jak już wiecie doskonale, realizujemy ze środków MKiDN projekt „Z chłopów my wszyscy”, w którym skupiamy się na przybliżaniu wam literatury związanej z ludową historią Polski. 
Także w tym roku przypada setna rocznica Nobla dla Reymonta za „Chłopów” (która była skądinąd naszą inspiracją do opracowania tego projektu). A my lada moment (6 lipca) będziemy gościć w Sopotece Alicję Kajtanowską – jedną z artystek, która wykonywała animację malarską do najnowszej ekranizacji powieści Reymonta w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana. (SPOTKANIE Z ALICJĄ KAJTANOWSKĄ)

Nie ma więc lepszych okoliczności, by przeprowadzić konkurs, w którym główną nagrodą jest bodaj najpiękniejsze na świecie wydanie „Chłopów”, które podarowało nam Wydawnictwo AGORA (za co bardzo dziękujemy!). Ta przepiękna książka na swoich kartach gości kadry z filmu inspirowane malarstwem okresu Młodej Polski. 

Ale do rzeczy! Zadanie konkursowe brzmi: odwzoruj dowolny kadr z najnowszej ekranizacji „Chłopów” w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana i pokaż nam go w formie fotografii. 

Bardzo byśmy chcieli zobaczyć wasze piękne, klimatyczne i przede wszystkim kreatywne zdjęcia. Kadry z filmu znajdziecie na wielu stronach w internecie, np. na Culture.pl czy Niezła Sztuka

Na zdjęcia w komentarzach pod postem konkursowym czekamy do niedzieli 7 lipca do końca dnia.
Regulamin konkursu znajdziecie tu: REGULAMIN

A post konkursowy tu: POST KONKURSOWY


Powodzenia!

Skip to content