Zapisy na Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

grafika utrzymana w pastelowych kolorach promująca ogólnopolski tydzień czytania dzieciom. na zdjęciu napis, dwie malarskie chmury oraz grafika budynku miniteki z siedzącym na niej mini kotkiem

W dniach 3-7 czerwca w Minitece odbędzie się Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. To już XXIII edycja największej w Polsce inicjatywy organizowanej przez Cała Polska czyta dzieciom. W ramach wydarzenia w bibliotece przez cały tydzień będą się odbywać spotkania mające na celu uświadomienie, jak wielką wartość niesie wspólne czytanie.

Na wszystkie zajęcia mamy wciąż wolne miejsca, zapraszamy do zapisów telefonicznych pod numerem 519 720 620.

3 czerwca, 17:00: Dookoła świata z Łukaszem Wierzbickim. Spotkanie z autorem książek podróżniczych i historycznych (od lat 6)

4 czerwca, 17:00: Treflikowe czytanki-zabawianki. Głośne czytanie z Treflikami, ciekawe opowieści i dobra zabawa – w końcu książki są źródłem radości i mądrości! (od lat 3)

5 czerwca, 17:00: Tata Też Czyta. Wspólne słuchanie bajek czytanych przez ojców.

6 czerwca, 17:00: Ludowe koguciki. Warsztaty dla dzieci na podstawie polskiej baśni ludowej O koguciku i kurce, wspólne śpiewanie pieśni łańcuszkowych i tworzenie tradycyjnego łańcucha z Anną Kaźmierak, autorką książki Gdzie ty jesteś, koguciku? (od lat 5)

7 czerwca, 17:00: Popołudnie z Albertem Albertsonem. Spotkanie z Kamyk Studio dla wszystkich fanów książek o Albercie Albertsonie (od lat 3)

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „To właśnie baśnie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skip to content