Czytniki inkBOOK

We wszystkich filiach naszej Biblioteki (poza Miniteką) można wypożyczyć czytniki książek elektronicznych, w tym także modele inkBOOK Calypso Plus!

Czytniki książek to idealne rozwiązanie dla osób, które dużo czytają – urządzenia (w zależności od modelu) ważą niewiele ponad 150 gramów, są niewielkie i bardzo poręczne.

Dostępne w naszej ofercie czytniki inkBOOK mają zainstalowaną aplikację Legimi, do której udostępniamy darmowe kody, o czym przeczytasz tutaj.

Urządzenia mają wiele możliwości personalizacji. Samodzielnie można ustawiać barwę światła lub natężenie jasności. Ekrany czytników w niczym nie przypominają ekranów telefonów lub komputerów. Zastosowana technologia E Ink imituje papier, a ekran nie odbija światła, dzięki czemu oczy nie męczą się przy czytaniu.

Samodzielnie można dobrać również krój i wielkość pisma, odstępy między wierszami czy sposób wyrównania tekstu.

Czytniki wypożyczamy na okres miesiąca osobom mieszkającym w Sopocie (z możliwością jednorazowego przedłużenia). Jest możliwość wypożyczenia także ładowarki.

Jeżeli chcesz wypożyczyć czytnik, ale nie do końca wiesz, od czego zacząć, to świetnie trafiłeś/aś! Nasi bibliotekarze bardzo chętnie pomogą ci przejść przez proces oswojenia się z czytnikiem i udzielą wsparcia technicznego.

Regulamin korzystania z czytników można znaleźć tutaj.

Skip to content