Staramy się, aby wszyscy w Bibliotece czuli się dobrze. Stopniowo wprowadzamy usługi i narzędzia, które budują dostępność Biblioteki i organizujemy wydarzenia odpowiadające na różne potrzeby odbiorców.

 

 

Opis Biblioteki w polskim języku migowym

Treść w języku polskim:
Poznaj Bibliotekę Sopocką. Biblioteka posiada siedem filii ulokowanych w różnych częściach Sopotu.

Nasza główna siedziba mieści się przy ulicy Jakuba Goyki 1. Na parterze budynku znajduje się Miniteka, filia dla dzieci, a na górze administracja.

Informacje o adresach i godzinach otwarcia filii znajdziesz na stronie www.mbp.sopot.pl.
W zakładce „filie” możesz przeczytać także o działalności każdej placówki, a w zakładce „oferta” zapoznać się z tym, co oferujemy.

Wypożyczamy książki, audiobooki, czytniki książek elektronicznych, filmy, czytak. Na miejscu można korzystać z konsol, gier planszowych, komputerów, prasy. Wśród naszych zbiorów książkowych znajdują się komiksy, mangi, literatura w językach obcych, książki z dużą czcionką.

Założenie konta w naszej Bibliotece jest bezpłatne i zajmuje tylko chwilę. Po zapisaniu się do Biblioteki otrzymasz Metropolitalną Kartę do Kultury, która jest dokumentem upoważniającym do korzystania z naszych zasobów.

Biblioteka Sopocka to także miejsce, w którym odbywają się wydarzenia takie jak spotkania z pisarzami i ekspertami różnych dziedzin, wystawy, warsztaty, wykłady, kluby dyskusyjne oraz spotkania konwersatoryjne. W przestrzeni naszego miasta organizujemy tematyczne gry miejskie oraz spacery związane z historią Sopotu. Co roku prowadzimy różne projekty kulturalno-edukacyjne, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Większość naszych filii jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Szczegóły dotyczące dojazdu, infrastruktury i udogodnień dla osób ze szczególnymi potrzebami w każdej placówce znajdziesz w zakładce „dostępność”.

Przed wejściem do każdej filii znajdują się wrzutnie książek, gdzie możesz zwrócić wypożyczone zbiory poza godzinami otwarcia filii.
Jeśli chcesz uzyskać pomoc w zaplanowaniu wizyty w naszej Bibliotece, to napisz do nas maila na adres mbp@mbp.sopot.pl

Nasza biblioteka jest miejscem przyjaznym i otwartym dla każdego. Czekamy na ciebie!

Załączniki do pobrania (otworzą się w nowej karcie):
Przewodnik Bibliotece Sopockiej w języku łatwym do czytania i rozumienia

 

Niebieska Biblioteka

Czytak 4

W Sopotece do wypożyczenia jest dostępne urządzenie Czytak 4 – urządzenie do odtwarzania książek mówionych. Czytak jest…

Czytaj Więcej

Niebieska Biblioteka

Nasza Biblioteka należy do programu „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobami z autyzmem” realizowanego przez Stowarzyszenie…

Czytaj Więcej
Skip to content