Lekcje biblioteczne

Biblioteka Sopocka oferuje szeroki zakres lekcji bibliotecznych, które są dostępne dla różnych grup wiekowych i uczniów/przedszkolaków o różnych zainteresowaniach. Oferujemy zarówno lekcje dla dzieci (przedszkole, szkoła podstawowa) jak i młodzieży (szkoła ponadpodstawowa), które mają na celu promowanie czytelnictwa, poszerzanie wiedzy na różnorodne (najczęściej okołoliterackie) tematy oraz zapoznanie z zasadami funkcjonowania biblioteki.

Dla najmłodszych

Interaktywne lekcje biblioteczne, które mają na celu wprowadzenie dzieci w świat książek i czytania. Podczas zajęć dzieci mają okazję uczestniczyć w zajęciach ruchowych, słuchaniu opowiadań oraz tworzeniu prac plastycznych związanych z treścią przeczytanych książek.

sopoteka: dorosły męzczyzna (Bibliotekarz) siedzi naprzeciwko dzieci, rozmawiają

Dla nieco starszych

Nieco starszych uczniów zapraszamy do udziału w tematycznych lekcjach bibliotecznych poświęconych rozwijaniu różnych dziedzin wiedzy.
Wśród oferty znajdują się m.in. zajęcia dotyczące mitologii japońskiej, greckiej, nordyckiej i słowiańskiej czy warsztaty poświęcone zgłębianiu tajników japońskiej sztuki składania papieru – origami. Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników – nieco młodsi mogą spróbować stworzyć zakładki do książek, a starsi zmierzyć się z papierowymi bohaterami Gwiezdnych Wojen.

uśmiechnięta dziewczyna trzyma w rękach kolorowe żurawie z papieru, w tle widać sznurki żurawi przywiązanych do sufitu, sopoteka

Istnieje możliwość przygotowania zajęć na inny temat – do ustalenia indywidualnego na minimum miesiąc przed planowanym wydarzeniem.

Skip to content