Kamionka

Obecnie Kamionka jest zamknięta ze względu na remont. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zaprosić Was do pięknego, odnowionego wnętrza! A w międzyczasie polecamy odwiedzić filie znajdujące się w pobliżu: Broadway (ul. Kolberga 9) oraz Literacką (ul. Kraszewskiego 26). W czasie, gdy Kamionka jest zamknięta, Pracownia Plastyczna z Agatą Półtorak odbywa się w Literackiej, spacery Razem w plenerze odbywają się bez zmian, a pozostałe wydarzenia są wstrzymane.

 

Kamionka znajduje się w jednym z pawilonów na osiedlu Kamienny Potok. Usytuowana jest na uboczu, wśród zieleni, w spokojnej, cichej okolicy. Wyróżnia ją kameralny klimat. Czas na Mazowieckiej płynie wolniej niż w innych częściach Sopotu i czuje się to również po przekroczeniu progów biblioteki.

Kamionka jest filią o profilu podróżniczym, co znajduje odzwierciedlenie w zgromadzonym księgozbiorze oraz w ofercie wydarzeń. Dla dzieci biblioteka organizuje „Placem po mapie” – zajęcia edukacyjne, podczas których najmłodsi mają okazję zapoznać się z mapą i globusem, a także posłuchać głośnego czytania i wprawić się w pracach plastycznych. Wydarzenia skierowane do dzieci to również spektakle teatrzyku kamishibai, warsztaty artystyczne z Agatą Półtorak w ramach cyklu „Pracownia plastyczna” oraz „Wakacyjne spotkania”, podczas których razem z maluchami ćwiczymy wyobraźnię i kreatywność, znakomicie się przy tym bawiąc.

Dorosłych zapraszamy z kolei na spacery przyrodnicze i krajoznawcze oraz na spotkania podróżnicze. Kamionka organizuje również wystawy malarstwa i fotografii, a także okolicznościowe warsztaty plastyczne (z tworzenia ozdób świątecznych, flag, kolaży, pocztówek itp.) dla chętnych w każdym wieku.

Filia współpracuje ze znajdującym się po sąsiedzku Sopockim Domem Sąsiedzkim Alternatywy 5.

W bibliotece na Mazowieckiej 26 znajdziecie nie tylko bogaty, stale uzupełniany zbiór książek dla dzieci i dorosłych, ale też ciszę i spokój sprzyjające rozmyślaniom i lekturze. Tu o każdej porze roku ptaki koncertują na ocieniających bibliotekę drzewach, a czerwiec niesie ze sobą zapach głogu i róż. Latem jest u nas przyjemnie chłodno – Kamionka pozwala skryć się przed gorącem i odpocząć od niego w towarzystwie dobrej lektury. Zapraszamy do odwiedzin!

lorem ipsum

Adres: ul. Mazowiecka 26
81- 862 Sopot

Numer telefonu: 605 787 330

Nadchodzące wydarzenia w Kamionce

Skip to content