Koc i Książka

Koc i Książka to filia położona przy plaży, która wyróżnia się morskim wystrojem i nietuzinkowym klimatem. Ta wyjątkowa biblioteka zachęca czytelników do wstąpienia i wypożyczenia książek po drodze nad morze.

W jasnych i przestronnych wnętrzach na wygodnych żółtych kanapach przy filiżance kawy można poczytać książki i prasę.

Nasz księgozbiór składa się z książek, filmów i audiobooków dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Filia w swojej ofercie posiada również czytniki ebooków inkBOOK. W Kocu znajduje się  komputer z  katalogiem on-line i drukarką dostępny dla czytelników. Biblioteka posiada wszelkie udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

W środkowej sali biblioteki organizowane są wystawy, wernisaże, spotkania, warsztaty oraz zajęcia ruchowe. W części dziecięcej, gdzie znajduje się łódź wypełniona poduchami, odbywają się zajęcia edukacyjno-plastyczne oraz lekcje biblioteczne dla dzieci. W sali dla dzieci (oprócz bogatego księgozbioru) swoje miejsce mają czasopisma, gry planszowe, puzzle i zabawki. U nas całe rodziny mogą mile i twórczo spędzić wolny czas.

W ramach Biblioteki Sąsiedzkiej w filii odbywają się cykliczne zajęcia dla seniorów oraz warsztaty dla najmłodszych czytelników.

Dwa razy w miesiącu odbywają się także cykliczne warsztaty pisarskie „Warsztaty twórczego pisania” prowadzone przez Grzegorza Reiwera.

Koc i Książka jest biblioteką przyjazną wszelkim lokalnym inicjatywom artystycznym. Jest to jedna z niewielu placówek w Polsce, gdzie odbywają się zajęcia z grafiki artystycznej – linorytu, monotypii i piankorytu.

Biblioteka na stałe współpracuje z Zespołem Szkół Specjalnych w Sopocie, Środowiskowym Domem Samopomocy w Sopocie oraz sopockimi Przedszkolami nr 1, 8, 10, a także Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

lorem ipsum

Adres: ul. Kazimierza Wielkiego 14
81-729 Sopot

Numer telefonu: 661 591 544

Nadchodzące wydarzenia w Kocu i książce

Skip to content