Dodane przez admin - śr., 01/23/2019 - 14:52
Broadway
Podstawowe informacje

Adres

Broadway

ul. Kolberga 9

81-881 Sopot

Dane kontaktowe

broadway@mbp.sopot.pl

tel. 519 720 786

Godziny otwarcia

poniedziałek, wtorek, czwartek 12.00–19.00
środa 12.00–15.00
piątek 8:00–15:00

 

 

Usługi

Filia ta znajduje się na Brodwinie, w jednej z dzielnic Sopotu i jest  miejscem przyjaznym z różnorodną ofertą dla osób w każdym wieku. 

Proponujemy książki papierowe i audiobooki, które uzupełniamy na bieżąco atrakcyjnymi nowościami wydawniczymi. W kąciku czytelniczym znajdują się czasopisma kolorowe i gazety codzienne, w komputerowym natomiast udostępniamy użytkownikom 3 laptopy. Ponadto najmłodsi mogą korzystać z gier planszowych, puzzli, klocków, kolorowanek oraz „czarodziejskiego namiotu”. Dodatkową atrakcją adresowaną do użytkowników biblioteki są czytniki ebooków i filmy wypożyczane do domu oraz możliwość gry w tenisa stołowego i w szachy. 

Mieszkańcy Sopotu mogą korzystać również z usługi: ksero, drukowania i skanowania dokumentów.

Organizujemy

Dzieciom polecamy zajęcia w „Akademii Małego Czytelnika”, lekcje biblioteczne organizowane dla grup przedszkolnych i szkół, wakacyjne kino i wiele innych imprez tematycznych. 

Czytelnikom dorosłym proponujemy: wernisaże, wystawy malarstwa i fotografii, koncerty, spotkania autorskie, prelekcje, wykłady.

W 2014 roku przy bibliotece powstał Sopocki Dom Sąsiedzki „Broadway” w ramach, którego odbywają się cykliczne zajęcia dla Seniorów takie jak: „Treningi pamięci i koncentracji” z psychologiem Agnieszką Małecką- Jagła, „Lady latino i country” - zajęcia taneczne z instruktorem Tomaszem Bieniem, „Radość tworzenia” – warsztaty plastyczne z plastykiem Krystyną Skowron,  „Zdrowy kręgosłupa” - gimnastyka z instruktorem Katarzyną Syp, spotkania z dietetykiem Aleksandrą Spychalską.

Biblioteka od wielu lat współpracuje z:

Nauczycielską Spółdzielnią Mieszkaniową w Sopocie, Sopockim Młodzieżowym Domem Kultury, Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON w Sopocie, Sopockim Klubem Seniora na Brodwinie, Szkołą Podstawową  nr 9 w Sopocie, Przedszkolem nr 12 w Sopocie, Sopockim Środowiskowym Domem Samopomocy oraz Wolontariatem „Aktywni w Sopocie” . 

Oferta
Literatura beletrystyczna
Literatura popularnonaukowa
Literatura dla dzieci i młodzieży
Czasopisma
Audioteka
Czytniki ebooków
Stanowiska komputerowe
Gry planszowe dla dzieci
Puzzle i klocki
Czarodziejski namiot jako kącik dziecięcy
Filmy na dvd
Ksero, drukarka, skaner
Wifi
Adres mapa placówka

54.457511, 18.5357738

Najbliższe wydarzenia w placówce