Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Filmowy mikrokosmos: w blasku Oscarów

28 marca, 17:3018:30

napis filmowy mikrokosmos, w lewym dolnym rogu grafika przedstawiająca kota, a na nim element przedstawiający statuetkę oscara.

Zapraszamy na trzecią odsłonę cyklu „Filmowy mikrokosmos: Małe światy na dużym ekranie”. Comiesięczne spotkania przy kawie i herbacie orbitują wokół filmu krótkometrażowego. Kurs naszych wspólnych międzyświatowych podróży wyznaczają filmoznawcze prelekcje, po których dyskutujemy na tematy podejmowane w filmach.    

 Podczas marcowego spotkania popławimy się nieco w złotym blasku Oscarów. Przygotujcie się na pogłębioną analizę kilku spośród nominowanych w tym roku tytułów oraz pytania o to, czy wybrane produkcje faktycznie odzwierciedlają najwyższy poziom sztuki filmowej. Gwarantujemy dyskusje nie z tej Ziemi i oddanie sprawiedliwości tym kandydaturom, na temat których opinia publiczna uparcie milczy. Do zobaczenia 28 marca o 17:30 w Sopotece! 

Spotkanie poprowadzi nasza bibliotekarka, Kamila Chmara, absolwentka filologii polskiej oraz wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej. Na co dzień pracuje w Sopotece, w której propaguje równość wszystkich form artystycznego wyrazu. Wszędzie doszukuje się drugiego dna i głęboko wierzy, że każde zetknięcie z kulturą może nas czegoś nauczyć – czy to o świecie, czy o sobie samych. Z tego względu wolne chwile poświęca zarówno na oglądanie Marvela, pisywanie własnej prozy poetyckiej, granie we wszelkiej maści gry, jak i na obserwowanie nocnego nieba. 

Details

Date:
28 marca
Time:
17:30–18:30
Event Categories:
, ,

Venue

Sopoteka
Tadeusza Kościuszki 14
Sopot, pomorskie 81-704 Poland
+ Google Map
Phone
500663485
Skip to content