Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Wieczorek z książką: „Wilk stepowy”, Hermann Hesse

3 kwietnia, 18:0019:30

grafika budynku, na jej tle widac wilka czanego

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wieczorek z książką.  

3 kwietnia o godzinie 18:00 spotkamy się w Sopotece, aby w miłej, niezobowiązującej atmosferze porozmawiać o literaturze i wspólnie wybrać lekturę na kolejny wieczorek. Nasza grupa wciąż powiększa się o nowych miłośników książek. Zapraszamy również tych, którym nie uda się przeczytać lektury – z pewnością dowiecie się ciekawych rzeczy i być może spotkanie zainspiruje was do otworzenia się na nowe literackie przygody. 

Kolejna wybrana przez nas lektura to klasyk literatury niemieckiej – Wilk stepowy Hermana Hessego. Powieść opublikowana została w 1927 roku i traktuje o problemach natury egzystencjalnej. Głównym bohaterem jest Harry Haller, intelektualista i samotnik, który zmaga się z wewnętrznymi konfliktami i próbuje odnaleźć sens życia w nihilistycznym świecie. Przemierza on miasto w poszukiwaniu prawdy o sobie i świadomości duchowej, jednocześnie walcząc z demonami swojego umysłu. Książka porusza niezwykle ważny i zawsze aktualny temat samotności. Doskonale przedstawia mentalność i rozterki społeczeństwa, które przeżyło nieznane dotąd okrucieństwa jakie przyniosła ze sobą I Wojna Światowa. Wilk Stepowy przez wielu uznawany jest za najważniejsze dzieło Hessego. 

Powieść w formie papierowej dostępna jest we wszystkich filiach Biblioteki Sopockiej, a audiobooki czekają w Sopotece i filii Koc i Książka. 

 Wstęp wolny. 

Spotkanie poprowadzi Weronika Wieczorek, miłośniczka literatury i podróży. Z wykształcenia filolog i historyk. Na spotkaniach stara się wychodzić ze swojej literackiej strefy komfortu.  

Szczegóły

Data:
3 kwietnia
Godzina:
18:00–19:30
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
Tadeusza Kościuszki 14
Sopot, pomorskie 81-704 Poland
+ Google Map
Phone
500663485
Skip to content