Literacka

Literacka – ze względu na dogodne położenie koło przystanku autobusowego – jest jedną z najbardziej dostępnych filii, a lokalizacja na wzgórzu pośród morza drzew gwarantuje ciszę. Wnętrze zapewnia przyjemny chłód latem i spokój wśród niewielkiego cichego osiedla w sercu lasu. W księgozbiorze znajdują się perełki rzadko spotykane w trójmiejskich bibliotekach, takie jak na przykład książka generała Pattona „Wojna”, „Dysk” Terry’ego Prachetta czy „Twierdza” autorstwa Antoine de Saint-Exupery’ego. Posiadamy również liczne wydania książek, które od dawna nie były wznawiane, a są zaliczane do klasyki literatury.

W Literackiej dużo się dzieje. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca odbywa się u nas Storytelling dla dzieci – zajęcia z pisania na maszynie i tworzenia opowieści, a wszystkich chcących popracować nad swoją twórczością zapraszamy na warsztaty początkującego pisarza odbywające się w każdy ostatni czwartek miesiąca. We wtorki organizujemy chat away – rozmówki po angielsku przy herbacie, które pozwalają w miłej i swobodnej atmosferze pozbyć się blokady językowej i zacząć mówić po angielsku. Raz w miesiącu odbywają się u nas warsztaty haftu organizowane we współpracy z Pracownią Małych Rzeczy w Sopocie.

Wydarzenia organizowane w Literackiej są skierowane do wszystkich grup wiekowych: nie tylko dorosłych i młodzieży, ale i – w przypadku Storytellingu i warsztatów haftu – do najmłodszych. Mają tutaj również miejsce przeróżne wystawy fotograficzne i malarskie.

Literacka współpracuje z Pracownią Małych Rzeczy w Sopocie oraz sopockim Przedszkolem nr 4.

lorem ipsum

Adres: ul. Józefa Kraszewskiego 26 Sopot 80-814

Numer telefonu: 519 391 596

Nadchodzące wydarzenia w Literacka

Skip to content